Sanço me këpucë si “Shalke”, dy ngjyra në dy pjesë loje

Nuk mendohet aspak se kishte ndonjë synim “diversionist”, por ndoshta ka qenë rastësi, apo tekë njerëzore. Xhejdën Sanço spikati (paksa me vonesë) në ndeshjen e Dortmundit ndaj Augsburgut, për këpucët që veshi gjatë 90 minutave në startin e Bundesligës. Në pjesën e parë, talenti i ri anglez kishte mbathur një palë me ngjyrë tërësisht të

Vazhdoni leximin →

Ronaldinjo do t’i veshë përsëri këpucët e futbollit!

Ka mundësi që legjenda braziliane e futbollit, Ronaldinjo, ta rifillojë karrierën e tij në fushë në një klub maltez, njoftojnë disa mediume të këtij ishulli mesdhetar, sipas të cilëve, futbollisti i njohur brazilian po zhvillon bisedime me klubin maltez, Birkirkara, drejtori teknik i të cilit, Majkëll Valensia, paralelisht po bën përpjekje që të gjejë sponsor

Vazhdoni leximin →

Panik midis tifozëve, ç’ishte kjo deklaratë e Lionel Mesit?!

Megaylli i Barcelonës dhe i Argjentinës, Lionel Mesi, mbas ndeshjes së fundit të La Ligës, i bëri tifozët që të shqetësohen shumë, pasi deklaroi se ai ka në plan që “t’i varë në gozhdë” këpucët e futbollit! Mbas fitores së thellë 8-2 të Barcelonës në ndeshjen ndaj Hueskës së sapongjitur në konkurrimin elitar spanjoll, në

Vazhdoni leximin →

Si të mos shënosh kur vesh këpucët e Kristiano Ronaldos?

Në kohën e Pelesë, Pushkashit e Gerd Mylerit nuk kishte futbollistë që të krijonin markën e tyre të këpucëve dhe t’i emërtonin me inicialet e tyre. Do të kishte qenë bukur që të luhej futboll me një palë këpucë me shkronjat e stampuara “FP10” apo “GM13”. Sot kjo gjë ekziston me Kristiano Ronaldon që ka

Vazhdoni leximin →