Jelena Isinbajeva del “në pension”

Ish-kampionia olimpike dhe e botës në kërcimin me shkop Jelena Isinbajeva njoftoi, dje, se ajo vendosi të largohet nga sporti aktiv, pasi është zgjedhur në komisioniin e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar. Kjo atlete ruse, 34 vjeçe, ka qenë pjesëtare e ekipit rus që u dënua që të mos merrte pjesë në Olimpiadën verore të Ri de

Vazhdoni leximin →