Haland dhe Xhan, Dortmundi dominon biznesin në Gjermani

Flasim për janarin, sepse në verë vështirë se do të mundë t’i afrohet Bajernit. Borusia e Dortmundit bëri dy goditjet të mira në Bundesligë, duke marrë Erling Halandin nga Salcburgu dhe pastaj Emre Xhanin nga Juventusi. Mesfushori kthehet në Gjermani në formë huazimi, ndërsa verdhezinjtë kanë të drejtë ta marrin në verë për 25 milionë

Vazhdoni leximin →

Është zyrtare; Barcelona nuk do të bëjë blerje në janar

Barcelona nuk do të bëjë më asnjë tentativë për të sjellë në Camp Nou një sulmues gjatë sesionit dimëror të merkatos. Lajmi që kishte filluar të qarkullojë më parë në media, u konfimua nga Drejtori I Marrëdhënieve Institucionale të Barcelonës, Guillermo Amor. ‘Po, në fund kështu u vendos-tha Amor-u vendos që të mos bëhen blerje

Vazhdoni leximin →