Spanja humb Mjeshtrin Iniesta, por siguron kapitenin Ramos

Që nga shtatori, Spanjës dhe futbollit botëror do t’i mungojë diçka e madhe. Kjo “diçka” e ka emrin Andres Iniesta, dhe ata që do të duan ta ndjekin sërish magjinë e tij, duhet të blejnë dy bileta për në Japoni, një avioni dhe një për në stadium. “Don Andres” e ka mbyllur me seleksionin spanjoll

Vazhdoni leximin →

Andres Iniesta, artisti manjifik, xhonglon  para 8000 tifozëve në Japoni

Andres Iniesta nënshkroi zyrtarisht, para disa ditëve, një kontratë dyvjeçare me klubin japonez, Visel Kobe, ndrersa ai u prezantua para 8000 tifozëve të entuziazmuar të klubit të qytetit Kobe që i organizuan një pritje madhështore këtij artisti manjifik të futbollit evropian dhe botëror. Ky lojtar mesfushor i shkëlqyer vendosi që të largohet nga Barcelona, ku

Vazhdoni leximin →

Iniesta shkon ne Japoni: E rinis me Visel Kobe

Andres Iniesta nis nje jete te re ne Japoni. Ish kapiteni i Barcelones eshte pjese e skuadres se Vissel Kobe ku eshte edhe sulmuesi gjerman Lukas Podolski. 34 vjeçari firmosi nje kontrate 3 vjeçare me Visel Koben qe ka pronar Hiroshi Mikitanin qe eshte njekohesisht edhe presidenti i grupit Rakuten, sponsori kryesor i Barcelones. Iniesta

Vazhdoni leximin →