De Gea, ide e cmendur; dëshiron të blejë një klub

David De Gea vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së medias. Pasi rinovoi kontratën me Mancester Junajtid deri në 2023 duke I larguar për momentin zërat e merkatos së transferimeve, portiere spanjoll po flitet se po mendon seriozisht të investojë në botën e futbollit duke studiuar mundësinë e blerjes së një klubi. Sipas asaj

Vazhdoni leximin →

Champions League, UEFA hedh një ide të re

UEFA ka nisur studimin për një Ligë të re kampionesh. Ai që e bëri të ditur ishte vetë presidenti i qeverisë së futbollit Aleksander Ceferin në një intervistë për Times teksa theksoi se klube si Ajaksi apo Monako e Leister që bëhen protagonistë të sezoneve fantastikë duhen mbrojtur ‘Duam të mbrojmë skuadra si Ajaksi i

Vazhdoni leximin →

Ideja e re e FIFA-s; nje miniboteror çdo 2 vjet

FIFA-s nuk i mbarojne asnjehere idete kur behet fjale per te afruar sponsore te rinj dhe per te shtuar te ardhurat. Qeveria e futbollit boteror po mendon krijimin e nje turneu te ri dhe behet fjale per nje miniboteror qe do te luhet çdo 2 vjet. Lajmi behet i ditur nga e perditshmja franceze ‘L’Equipe’

Vazhdoni leximin →

La Liga hedh idenë e çuditshme; ‘El Clasico’ të luhet në SHBA ose Kinë

Drejtuesit e La Ligës kanë hedhur një ide vërtet të cmendur; të zhvillojnë disa ndeshje të kampionatit në Kinë ose SHBA dhe këtu nuk përjashtohet ‘El Clasico’ mes Realit të Madridit dhe Barcelonës. Është e përditshmja e njohur financiare ‘Financial Times’ që flet për këtë mundësi duke cituar pikërisht një deklaratë të presidentit të La

Vazhdoni leximin →