Loew justifikohet për humbjen 6-0 ndaj Spanjës: Futbollistët më thanë se është zonë rreziku, nuk donin të shkonin

Humbja 6-0 ndaj Spanjës në muajin nëntor të 2020 në Nations League djeg ende në Gjermani dhe flitet vazhdimisht për të pasi është humbja më e thellë që ‘Die Mannschaft’ ka pësuar në një ndeshje zyrtare. Trajneri Joachim Loew, megjithatë arriti të mbajë postin e tij. Tani në një intervistë për ‘Kicker’, tekniku i skuadrës

Vazhdoni leximin →

Kritikat nga Franca: Paris SG mbytet në Bretanjë!

Është e pamundur të imagjinohet në këtë moment se dy skuadrat që ishin përballë njëra-tjetrës i ndajnë 18 vende në klasifikimin e Ligës së Parë të Francës. Paris SG pësoi një humbje të pabesueshme në fushën e Lorienit, 2-3, pavarësisht dy golave në Nejmarit (të dy me penallti). Kjo ishte disfata e parë e trajnerit

Vazhdoni leximin →

E bujshme në Ligue 1; Kampionët e PSG bien në shtëpinë e skuadrës së vendit të fundit

Një ndër edicionet më të ekuilibruara të Ligue 1 nuk rresht së surprizuaro. Lorient, skuadra e fundit në renditje në kampionatin francez mundi 3-2 kampionët në fuqi dhe njëkohësisht kryesuesit aktualë të Paris Saint Germainit. Fillimi ishte inkurajues për skuadrën vendase që në minutën e 36 mori avantazhin me Abergel. Por pas 9 minutash, Neymar

Vazhdoni leximin →