Mund të jesh Tieri Henri, por shkarkohesh për 104 ditë

Një ish-sulmues i madh, padyshim një legjendë, por stoli është diçka tjetër. Tieri Henri ndjeu sesa e vështirë është jeta e trajnerit, pasi klubi i tij (tashmë “ish”) e shkarkoi pas vetëm 104 ditësh në detyrë. Henri zëvendësoi Leonardo Zhardimin 14 javë më parë, por duket se do të jetë pikërisht Zhardim që do të

Vazhdoni leximin →

Monako, Henri humbet toruan dhe fyen rëndë kundërshtarin

Monako në mbrëmjen e së shtunës u turpërua në shtëpi teksa u mund në shtëpi 1-5 nga Strasburgu dhe tani është në vendin e parafundit në një situatë të komplikuar përsa i përket mbijetesës në Ligue 1. Gjatë zhvillimit të kësaj ndeshjeje, Tierri Henri e humbi toruan keq për atë cfarë po shikonte në fushë

Vazhdoni leximin →