Manchester City, Pep Guardiola, 500 fitore si trajner

Pep Guardiola, ndaj Arsenalit regjistroi një arritje personale. Manchester City mposhti Topcinjtë 1-0 me trajnerin katalanas që regjistroi fitoren e tij të 500 si trajner në karrierë. Nga këto, 179 fitore Guardiola i ka si trajner I Barcelonës, për më tepër 25 fitore i ka me skuadrën e Barcelona B. Te Manchester City për momentin

Vazhdoni leximin →

Guardiola: Një trajner nuk vlerësohet për titujt

Pep Guardiola është shfaqur në konferencën për shtyp përpara sfidës me Leeds United ku përballë do të ketë një emër të madh si Marcelo Bielsa të cilin trajneri i Manchester City pranoi se admiron më shumë në botën e futbollit Pep Guardiola për influencën e Bielsës: Cfarë mund të them? Është ndoshta njeriu që admiroj

Vazhdoni leximin →

Manchester City, Guardiola ‘i dëshpëruar’: Kemi vetëm 13 lojtarë në skuadrën e parë

Pavarësisht suksesit 2-1 kundër Bournemouth, Manchester City duket se është në vështirësi. Të paktën kjo është ajo që kuptohet nga fjalët e trajnerit të Citizens, Pep Guardiola. Pas ndeshjes së Kupës së Ligës, trajneri komentoi situatën emergjente të skuadrës së tij që është përgjysmuar për shkak të dëmtimeve dhe coronavirusit ‘Me situatën aktuale, ne kemi

Vazhdoni leximin →

Manchester City, pa Sergio Agueron edhe për 2 muaj

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola ka frikë se sulmuesi Sergio Aguero mund të mungojë në 2 muajt e parë të sezonit të ri në Premier League.Lajmi bëhet i ditur nga rrjeti BBC në versionin online të tij. Sulmesi argjentinas pësoi një dëmtim në gju në ndeshjen me Burnley në 22 qershor duke humbur 10

Vazhdoni leximin →