Ka “hosana” për Mançester Sitin, por Guardiola nuk i harron dështimet në Champions!

Himni i këtij kompeticioni është kthyer një fiksim. Sa herë që futbollistët e Mançester Sitit dalin në fushë në një ndeshje të Championsit, ata kujtojnë dështimet e tyre radhazi. Nuk ndodhi kështu mbrëmjen e fundit, pasi skuadra angleze triumfoi pastër e bindshëm 2-0 ndaj Borusias së Mynshengladbahut, por e kaluara nuk është shumë shpresëdhënëse. Analistët

Vazhdoni leximin →

Manchester City, të gjithë i thurin elozhe përvec…Guardiolës: ‘Kjo, skuadra më e dobët që kam drejtuar’

Një trajner e di shumë mirë se kur duhet të përdorë ëmbëlsinë dhe kur zemërimin ndaj skudrës së tij, sidomos një personalitet i njohur si Pep Guardiola. Bëhet fjalë për një trajner që është mësuar të fitojë, i aftë që ta bëjë këtë duke i motivuar futbollistët e tij në disa mënyra. Këtë radhë katalanasi

Vazhdoni leximin →