‘UEFA For Players’; lind aplikacioni në mbështetje të ish futbollistëve

Futbollistët dhe Ish futbollistët mund të përbllen me një sërë kurthesh e vëshirësi si në fushën e lojës ashtu edhe jashtë saj; mund të gjenden pa një ndihmë konkrete dhe problemet mund të jenë të shumta. Duke marrë parasysh këto faktorë, UEFA përuroi zyrtarisht nismën ‘UEFA For Players’ në bashkëpunim me ish futbollistë që  njohin

Vazhdoni leximin →

Murinjo pa dilemë: Siti.. me ekipin e dytë mund të luftojë për titullin!

Trajneri kontravers Zhoze Murinjo konsideron se Mançester Siti mund të luftojë në mënyrë të barabartë me të dy ekipet e tij për titullin e kampionit të Premier Ligës. Ish-trajneri i Portos, Çelsit, Interit, Realit të Madridit dhe të Mançester Junajtidit tha se klubi “qytetar” është përsëri favorit absolut për titullin e ligës më të fortë

Vazhdoni leximin →