Florenzi te Valencia, menjëherë idhulli i tifozëve

Shifrat ndoshta nuk thonë gjithcka, por reagimi i tifozëve, po. Alessandro Florenzi ka fituar menjëherë zemrat e tifozëve të Valencias pas debutimit të tij të shtunën në Mestalla kundër Celta Vigo. Është e vërtetë që goli i fitores së Valencias u shënua pas daljes së tij nga fusha e lojës, megjithatë ish kapiteni i Romës

Vazhdoni leximin →

Florenzi kundër Ronaldos: Ka fituar Topin e Artë dhe kujton se mund të bëjë c’të dojë

Sfida e mbrëmjes të së dielës mes Romës dhe Juventus e mbyllur me fitoren 2-0 të verdhekuqve, pati momente polemikash me protagonistë Kristiano Ronaldon dhe Alesandro Florenzin. Portugezi në një moment e ngacmoi për shtatlartësinë futbollistin italian të Romës duke i deklaruar: ‘Je shumë i shkurtër për të folur’ me Florenzin që nuk i pëlqeu

Vazhdoni leximin →

Roma-Florenzi, akord per rinovimin e kontrates

Alesandro Florenzi do te qendroje te Roma. Futbollisti italian i qendroi besnik ndjenjave te tij per klubin verdhekuq dhe shume shpejt do te firmose nje kontrate te re me te deri ne vitin 2023. Futbollisti ka arritur me ne fund akordin me drejtuesit e Romes pas shume javesh bisedime te veshtira e te komplikuara dhe

Vazhdoni leximin →

Tek Juventusi qeshin me ëndërrën e Florenzit të Romës

Alessandro Florenzi beson se Roma mund t’ia dalë që ta fitojë kampionatin këtë edicion. Ka pesë vite që Juventusi nuk ka konkurrencë në Serie A, por duket se këtë edicion ka një të tillë. Ajo është Roma, që sipas kapitenit, Alessandro Florenzi, ky mund të jetë sezoni i tyre, transmeton Gazeta Express. “Ne do të

Vazhdoni leximin →