Kohë të vështira për Flamengon; shkarkon 62 punonjës

Edhe në Brazil po jetohen kohë të vështira. Kriza e krijuar nga pandemia coronavirus që ka mbërthyer sportin, ka godieur edhe Flamengon, skuadrën kampione të Kupës Libertadores. Sipas asaj që publikohet te ‘Globoesporte’ dhe të përditshme të tjera braziliane, klubi i drejtuar nga Jorge Jesus ka vendosur të komunikojë shkarkimin e 62 punonjësve të tij

Vazhdoni leximin →

Gabigol, Flamengo I bën ofertën përfundimtare Interit

Që nga 1 janari, Gabriel Barbosa ‘Gabigol’ është sërish  futbollist I Interit. Kontrata e huazimit me Flamengon përfundoi por klubi Brazilian ka ndërmend të blejë pëfundimisht kartonin e sulmuesit pas sezonit të jashtëzakonshëm që zhvilloi. Burime pranë presidentit të Flamengos Rodolfo Landim, konfirmojnë se kampionët e Brazilit dhe të Copa Libertadores kanë dërguar në zyrat

Vazhdoni leximin →