Lojtarë shumë të mirë, por shqipja sa e vështirë, Reja flet për Europianin!

Puna e vërtetë nis tani. Është i bindur për këtë Edoardo Reja, ndërsa trajneri i Shqipërisë nxjerr listën për ndeshjet e Europianit, dhe komenton zgjedhjet e tij. Janë dy përballje të rëndësishme, ndaj Islandës e Moldavisë, dhe me pak kohë në dispozicion, por italiani nuk i dredhon përgjegjësisë. “Objektivi është i qartë, e dini që

Vazhdoni leximin →

Lista e Rejës për Europianin, pa Gjimshitin, por me rikthime të rëndësishme!

Trajneri i kombëtares, Edi Reja, ka shpallur listën paraprake të lojtarëve për ndeshjet eleminatore të Europianit ndaj Islandës dhe Moldavisë. Italiani ka thirrur gjithsej 29 futbollistë, ndërsa pritet që numri të ulet, kur të dalë lista përfundimtare. Bie në sy se ka vetëm dy lojtarë nga Superliga shqiptare, portierët Hoxha i Partizanit dhe Selmani i

Vazhdoni leximin →

Spanja si Bashkimi Sovjetik, 10 herë në gjysmëfinale të Eurobasketit!

Është i vetmi ekip kombëtar që ka suksese të ngjashme, por jo plotësisht. Spanja mbërriti për të 10-ën herë radhazi në gjysmëfinalen e kampionatit europian të basketbollit për meshkuj, sukses që lihet prapa vetëm nga “Zbornaja Komanda”, ish-ekipi përfaqësues i Bashkimit Sovjetik. Nën udhëheqjen e dyshes Mark e Pau Gasol kampionët e Europës në fuqi

Vazhdoni leximin →