“I vogli mund viganin”, Sllovenia drejt titullit europian në volej, pas fitores me Rusinë!

Ishte padyshim beteja e Davidit me Goliadhin. Një vend tepër i vogël si Sllovenia u vu përballë një gjigandi si Rusia, dhe doli fitues në duelin e jashtëzakonshëm të Europianit në volejboll për meshkuj. Ballkanasit triumfuan 3-1 me sete, duke arritur në gjysmëfinale, e duke eleminuar kampionen në fuqi. Padyshim, ndihmoi shumë atmosfera prej ferri

Vazhdoni leximin →

Lojtarë shumë të mirë, por shqipja sa e vështirë, Reja flet për Europianin!

Puna e vërtetë nis tani. Është i bindur për këtë Edoardo Reja, ndërsa trajneri i Shqipërisë nxjerr listën për ndeshjet e Europianit, dhe komenton zgjedhjet e tij. Janë dy përballje të rëndësishme, ndaj Islandës e Moldavisë, dhe me pak kohë në dispozicion, por italiani nuk i dredhon përgjegjësisë. “Objektivi është i qartë, e dini që

Vazhdoni leximin →

Lista e Rejës për Europianin, pa Gjimshitin, por me rikthime të rëndësishme!

Trajneri i kombëtares, Edi Reja, ka shpallur listën paraprake të lojtarëve për ndeshjet eleminatore të Europianit ndaj Islandës dhe Moldavisë. Italiani ka thirrur gjithsej 29 futbollistë, ndërsa pritet që numri të ulet, kur të dalë lista përfundimtare. Bie në sy se ka vetëm dy lojtarë nga Superliga shqiptare, portierët Hoxha i Partizanit dhe Selmani i

Vazhdoni leximin →