Verner i heq buzëqeshjen Lajpcigut në Champions, më 1 korrik paraqitet tek Çelsi!

Ky yll tashmë do të veshë fanelë tjetër. Çelsi konfirmoi transferimin e Timo Vernerit nga Lajpcigu, duke i dhënë fund njërës prej historive më të rëndësishme në tregun e futbollit këtë verë. Londinezët  dhanë njoftimin zyrtar në Tuiter, ndërsa mediat britanike njoftuan se sulmuesi i Gjermanisë firmosi një kontratë 5-vjeçare në “Stemford Brixh”, pasi kaloi

Vazhdoni leximin →

Çelsi i Londrës, nga karantinat për Vernerin, tek milionat e Kantesë!

Trajneri Frenk Lampard duhet të mendojë fillimisht për fillimin e sezonit. Blutë kanë ambicie për të qenë në zonën Champions, dhe për momentin janë aty, por rivalët nuk ndodhen aspak larg. Mançester Junajtidi, Uolvesi apo Totenhemi janë kërcënues. Gjithsesi, përtej përgatitjes së skuadrës për duelin e parë, të dielën pasdite në fushën e Aston Vilës,

Vazhdoni leximin →