Lorik Cana i jep shpresë Serisë A dhe bën homazh për ish-presidentin e Marsejës!

Ka luajtur në të dy vendet. Lorik Cana ishte futbollist i Lacios në Itali, dhe padyshim i Marsejës në Francë, ndërsa për mediat italiane flet për raportet e Shqipërisë me fqinjët. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare, e bën këtë në një intervistë për “tutomerkatouebin”, faqen e specializuar italiane për transferimet.  “Jam krenar për marrqëdhëniet mes Italisë

Vazhdoni leximin →

Aguero nuk di nga ta kapësh ! Lorik Cana zbulon “më të keqin”

Kështu është përgjigjur gjakovari në bisedën e tij me komentuesit në Facebook. “Sulmuesi i vështirë? Ka pasur shumë, por Aguero ka qenë shumë i vështirë për ta mbajtur”, ka shkruar Cana. Cana iu është përgjigjur pothuajse të gjitha pyetjeve të komentuesve, duke rrëfyer shumë gjëra per te ciat nuk kishte folur  kur luante ne fushe.