Mohoi koret raciste në Sofje; jep dorëheqjen Krasimir Balakov

Koret raciste dhe përshëndetjet naziste që u panë në ndeshjen mes bullgarisë dhe Anglisë për kual;iftikueset e Euro 2020 kanë shkaktuar një tërmet të fortë në futbollin bullgar. Kështu pas presidentit të Federatës, Borislav Mihajlov dha dorëheqjen nga posti i tij edhe trajneri i përfaqësueses bullgare, Krasimir Balakov. Ky i fundit shkaktoi polemika të forta

Vazhdoni leximin →

Koret raciste në Bullgari, Stoickov shpërthen në lotë në mes të emisionit

Koret raciste dhe përshëndetjet naziste që u panë në stadiumin Levski të Sofjes në sfidën mes Bullgarisë dhe Anglisë dhe që shkaktuan ndërprerjen e ndeshjes disa herë bëri që ylli I futbollit bullgar, Hristo Stoickov të ndjejë turp dhe të shpërthejë në lotë në një studio televizive. Gjithcka ndodhi gjatë emisionit ‘Futbol Central’ në Meksikë,

Vazhdoni leximin →

Racizmi në Bullgari-Angli; jep dorëheqjen presidenti I Federatës Bullgare, Mihajlov

Koret raciste ndaj futbollistëve anglezë dhe përshëndetjet naziste në stadiumin Levski të Sofjes e kanë dhënë efektin e parë. Presidenti I Federatës Bullgare të Futbollit, Borislav Mihajlov dha dorëheqjen nga posti  I tij lajm që u bë I ditur nga një komunikatë për shtyp e vetë Federatës Bullgare të Futbollit. ‘Sot presidenti I Unionit Futbollistik

Vazhdoni leximin →