De Rosi e Imobile golat, Bufoni komplimentin Strakoshës

Kapiteni i Italisë, Gianluigi Buffon, ka lavdëruar portierin e Kombëtares shqiptare Thomas Strakosha, pas fitores 2:0 të Italisë ndaj Shqipërisë. Buffon lavdëroi edhe tifozët shqiptarë që përgëzuan atë për arritjen e 1000 ndeshjeve në karrierë. “Më vjen shumë mirë që kam pasur edhe përgëzimin e popullit shqiptar pasi janë afër nesh dhe kemi një afrim

Vazhdoni leximin →