Dibala e Bonuçi: Le të ndihmojmë duke qendruar në shtëpi!

Qendërmbrojtësi juventin,  thotë se në kohë koronavirusi është bërë “dembel” i vërtetë, dhe rri i mbyllur gjithë kohën në dhomën e tij. Leonardo Bonuçi thotë se “dal vetëm kur duhet të ndërroj çarçafët, e të pastroj, ndërsa pjesën tjetër jam aty”. i këtij qendrimi edhe shoku i tij i skuadrës, Paulo Dibala. Argjentinasi i sulmit

Vazhdoni leximin →

‘Fino alla fine’; Bonuci rinovon me Juventusin deri në 2024

Leonardo Bonucci do të mbyllë karrierën te Juventusi. Qendërmbrojtësi italian rinovoi këtë të martë kontratën e tij me Zonjën e vjetër deri në vitin 2024, lajm që u komunikua nga vetë klubi torinez me një deklaratë zyrtare. ‘Është një histori e gjatë dhe intensive që e lidh Leonardo Bonucin me Juventusin-theksohet në komunikatën e Juventusit-një

Vazhdoni leximin →

Nuk zure vend Bonuçi, sërish do të ikësh nga Juventusi?

Të pakën kështu shkruan gazeta “El Mundo Deportivo”, sipas së cilës ardhja e qendërmbrojtësit të ri të talentuar, Matijs De Liht, te Juventusie ka rritur presionin mbi Leonardo Bonuçin që e konsideron mbrojtësin e ri holandez si një kërcënim për vendin e tij në formacionin e Juventusit. Në fakt, Juventusi ka pesë qendërmbrojtësbashkë me De

Vazhdoni leximin →

“Djali plangprishës” mund të largohet sërish nga Juventusi

Nuk është e thënë që të ndryshojë fanelë përsëri, por gjasat ekzistojnë. Kur flitet për Leonardo Bonuçin vështirë të ketë siguri, edhe pse është një “shtyllë” në mbrojtjen e Juventusit, pra duhet të jetë tepër i rëndësishëm për trajnerin e ri, Mauricio Sarri. Lajmet nga Italia janë që Paris SG e kërkon mbrojtësin veteran, ndërsa

Vazhdoni leximin →