Futbolli bjellorus i kundërvihet Lukashenkos

Futbolli bjellorus nuk ka më frikë nga presidenti autoritar i vendit Alexandr Lukashenko, që është një admirues i flaktë i hokejit në akull. Futbollistë e trajnerë kanë dalë në mbrojtje të popullsisë duke kundërshtuar represionin e dhunshëm të manifestimeve paszgjedhore ‘Refuzoj të përfaqësoj skuadrën kombëtare përsa kohë ekziston regjimi Lukashenko-shkruan në profilin e tij në

Vazhdoni leximin →

Bjellorusi, dëgjo Azdren Llullaku: Rrezik i madh, një futbollist me koronavirus!

U bënë muaj që pas martesës, vendosi të ndryshonte edhe skuadër. Azdren Llullaku ka lënë Rumaninë, Kazakistanin dhe Italinë, e tani luan në Bjellorusi për Shahterin e Soligorskut, aty ku më parë ishte edhe Bakaj. Ish-sulmuesi i kombëtares, gjithsesi, ka bërë një paralajmërim se vazhdimi i kampionatit bjellorus mund të sjellë probleme të mëdha për

Vazhdoni leximin →

U habitët nga Premier Liga e djemve? Bjellorusia nis edhe futbollin e femrave!

Deri tani ka habitur sepse nuk ka ndalur topin për djemtë. Bjellorusia vendosi ta bënte surprizën të plotë, duke filluar edhe futbollin e femrave, pavarësisht koronavirusit. Në shtetin lindor europian u luajt Superkupa fituar 2-0 nga Minsku kampion ndaj Zvezdës. Pas duelit të vajzave në stadiumin e kryeqytetit Minsk, Federata Bjelloruse e Futbollit hodhi edhe

Vazhdoni leximin →