Eshli Barti, tenisi rifitoi legjendën e humbur nga Australia!

Nuk e mendonte kurrë se do të fitonte këtu. Eshli Barti kampione e “Rolan Garosit” duket si një sfidë ndaj logjikës, por tenistja nga Australia ia doli. Fitorja në finalen e Grand Slemit të Parisit ndaj adoleshentes çeke, Marketa Vondrusova, ishte e thellë, dhe shënjoi rikthimin e një talenti të madh. Njëzetetrevjeçarja triumfoi 2-0 me

Vazhdoni leximin →