Kutinjo kupton familjen e Bajernit, ashtu si dikur Gerd Myleri

Në Angli, krahasojnë në mënyrë kritike dy histori, atë të Xhorxh Bestit tek Mançester Junajtidi dhe të Gerd Mylerit tek Bajerni. Që të dy ishin gjenialë që patën probleme pas lënies së karrierës, por ndërsa gjermani u ndihmua nga klubi dhe i kaloi vështirësitë, veriirlandezi u la vetëm dhe përfundoi keq. Tek Bajerni sot ndodhet

Vazhdoni leximin →

Mateus tremb Bajernin për Havercin: Nuk e merrni lehtë!

Së pari, është i bindur se mund të kishte qenë në Bavari që këtë verë. Lotar Mateus, i përfolur si kandidat i fortë për president të Bajernit, bëri një lloj vërejtjeje për drejtuesit e klubit, duke deklaruar se Kai Haverc i Leverkusenit mund të kishte qenë lojtar i Mynihut gjatë këtyre javëve. “Kjo do të

Vazhdoni leximin →

Didi Haman: Super Kutinjo, por Bajernit i duhet edhe një yll!

Nuk e ka fjalën për ata yje që shkëlqejnë shumë, por një të tillë që bën punë “të rëndë”. Didi Haman, kampion i Europës me Liverpulin në 2001 dhe ish-lojtar i Bajernit, analizon bavarezët duke i vënë “dhjetë me yll” klubit për marrjen e Filip Kutinjos. “Përgëzime Bajern për transferimin sensacional, – shkruan eksperti i

Vazhdoni leximin →