Një shaka për Halandin: Ç’prisni nga dikush që është zënë në stadium!

Këtë batutë e ka lëshuar një ish-futbollist norvegjez, sot analist televiziv, i njohuri Jan Age Fjortoft. Ish-lojtari profesionist ka qenë mik me babanë e Erling Halandit, Alf-Ingen, ndërsa nuk ka ngurruar të japë një shpjegim krejt personal dhe të veçantë për aftësitë e jashtëzakonshme të sulmuesit të Dortmundit për të shënuar gola. “Çfarë mund të

Vazhdoni leximin →

Junajtidi nuk e bleu vjet De Lihtin, e kishte babanë të shëndoshë!

Matijs De Liht është aktualisht një nga mbrojtësit më të mirë dhe më të kërkuar në botë, megjithëse është vetëm 19 vjeç. Destinacioni i ardhshëm i kapitenit të Ajaksit të Amsterdamit është Barcelona, ndërkohë që ai tani vlen 75 milionë euro. Gazeta “Mirror” shkruan se Mançester Junajtidi kishte mundësinë që ta blinte vjet De Lihtit,

Vazhdoni leximin →