Bibiana, ikën arbitrja gjermane që nuk e ndjeu veten femër, por profesioniste!

Është gjë e madhe kur një grua thotë se nuk dëshiron ta ndihmojnë për shkak të gjinisë, por ta vlerësojnë vetëm nga aftësia. Për mijëra vjet, nuk dihet saktësisht sesa, burrat kanë dominuar shoqërinë njerëzore, ndërsa vetëm pak shpikjeve të makinerive dhe automatizmit, puna fizike ia lëshoi vendin asaj mendore, dhe njerëzit nisën të mendonin

Vazhdoni leximin →

Shokohet Euroleague, sulmohen 3 arbitra

Një episod i shëmtuar trondit Euroleague në basketboll; arbitri italian Luigi Lamonica dhe kolegët e tij Damir Javor dhe Emin Mogulkoc u sulmuan nga persona të panjohur pas përfundimit të ndeshjes mes Panathinaikos dhe Barcelonës e fituar nga kjo e fundit 92-81. Arbitrat ishin duke u kthyer në hotelin e tyre kur persona me motorë

Vazhdoni leximin →

“Gjuetia e Shtrigave”  në Superligë mund të pagëzohet  “Gjuetia e Bylisit”

“Gjuetia e shtrigave”ka lindur  në  një  libër, kurse “gjuetia e Bylisit”  po shfaqet  si një film serial, nga ato që prodhohen vetëm në Superligë. Edhe këtë javë, ky Bylisi ka udhëtuar për në Korçë për t’u ndeshur me Skënderbeun, tamam në minutën e 72-të,  futbollistët ballshiotë u bënë gati t’i bënin “naftën” ndeshjes, ta braktisnin

Vazhdoni leximin →