Spaleti ndez derbin: Nuk eshte ndeshja vendimtare; duhet te dominojme

Kete te merkure Milani dhe Interi do te luajne Derbin e Madonines nje ndeshje kjo ku ne loje eshte zona evropiane per keto dy skuadra. Trajneri i Interit, Luciano Spaleti se kjo perballje me kuqezinjte nuk eshte vendimtare per skuadren e tij

‘U treguam te afte qe te vihemi ne nje pozicionte tille te klasifikimit sa te mendojme qe kjo ndeshje nuk eshte vendimtare per ne-tha Spaleti-por gjithsesi ajo ka nje vlere shume te madhe dhe i tundon te gjithe qe te marrin maksimumin prej saj’.

Persa i perket Milanit qe nuk po perjeton formen me te mire trajneri i Interit tha se duhet qe zikaltrit te tregohen superiore.

‘Milani eshte nje skuader e forte-vijoi Spaleti-per ne do te kete shume rendesi qe te shfaqemi me te forte se ai dhe te dominojme si fushen ashtu edhe lojen. Me shume rendesi do te kete sjellja e skuadres se duelet individuale gjate lojes’.

Sfidanti.al