Derbi i një futbolli të sfilitur, ku të gjithë mezi qëndrojnë në këmbë

Pikërisht në këtë periudhë deçisive të ndarjes së verdikteve, në përgjithësi futbolli shqiptar errësohet nga dhuna, pazaret, apo gjykimet e urdhëruara të arbitrave, ndërkohë që sezoni i sivjetëm është pasuruar edhe me një element të ri… Ky kampionat është aq i lodhur, saqë njerëzit e fushës mezi po qëndrojnë në këmbë.  Edhe derbi i djeshëm,

Vazhdoni leximin →

Më në fund ndalet Manchester City, United fiton derbin, ndërpret serinë e 21 fitoreve radhazi të Citizens

Manchester United fiton një derbi epokal, jo aq për të ardhmen e Premier League, ku pavarësisht fitores, Djajtë e Kuq ndjekin Citizens me 11 pikë, por sepse fitorja 2-0 e skuadrës së Solskjaer i jep fund serisë së 21 fitoreve radhazi dhe 28 ndeshjeve radhazi pa humbje të Manchester City. Kjo supersfidë u zhbllokua pas

Vazhdoni leximin →