Gasperini i fiksuar me Kristjan Asllanin

Kristjan Asllani mund të transferohet në Bergamo por për momentin, Interi ka vendosur bllokadën. Mesfushori shqiptar është në listën e dëshirave të trajnerit Gianpiero Gasperini, i cili ësuar si një nga vlerësuesit më të mëdhenj të të rinjve në Itali dhe kjo do të ishte një mundësi e mirë për shqiptarin që po gjen shumë

Vazhdoni leximin →

Asllani, mbërrin oferta 40 milionëshe

Mes protagonistëve të sezonit të suksesshëm të Interit, sigurisht që është edhe Kristjan Asllani. Pas një sezoni të parë të kaluar në hije, në të dytin, mesfushori shqiptar, pavarësisht pranisë së një lojtari si Calhanoglu në atë rol, arriti të gjente më shumë hapësirë, duke dhënë pothuajse gjithmonë paraqitje mjaft pozitive. Pikërisht për këtë arsye

Vazhdoni leximin →

Dimarco përshëndet Zhangun

Federico Dimarco ka përshëndetur dhe falënderuar Steven Zhang, tashmë ish-president i Inter-it, pas ndryshimit të pronësisë së klubit nga Suning në Oaktree. Në një postim në rrjetet sociale, mbrojtësi i “zikaltërve” deklaron se nuk do ta harrojë kurrë se çfarë ka bërë Zhang për të dhe për klubin. “Faleminderit Steven. Nuk do ta harroj kurrë

Vazhdoni leximin →

Përfundon epoka Zhang tek Interi

22 maj 2024 është data e kalimit të Interit në duart e fondit Oaktree. Kështu përfundon epoka kineze. Steve Zhang, u bë president në 2018, duke marrë detyrën nga Thohir. Nën drejtimin e tij, zikaltërit iu kthyen fitimit të titullit dhe pjesëmarrjes së rregullt në Champions League, duke arritur gjithashtu një finale sezonin e kaluar. Më

Vazhdoni leximin →

Orë vendimtare për Interin

Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021. 275 milionë në formën e financimit përmes “Great Horizon”, grupit të kontrolluar nga Sunning nëpërmjet të cilit kompania kineze zotëron mazhorancën e aksioneve të klubi zikaltër me 68.55 % të aksioneve. Kuota që janë impenjuar si

Vazhdoni leximin →

Inzaghi: Dua një Inter edhe më të fortë

I pranishëm në Piacenza, në qytetin e tij të lindjes, për të marrë një çmim pas titullit të fituar me Interin, Simone Inzaghi u ndal tek e ardhmja e tij: “Na kanë mbetur edhe dy ndeshje, më pas do të takohemi me klubin për rinovimin. Fitimi i titullit pesë ndeshje para përfundimit të kampionatit ishte

Vazhdoni leximin →

Zhang dërgon Interin në atdheun e tij

Suksesi i Interit në Serinë A festohet edhe në Kinë! Fotot dhe videot e projektuara në rrokaqiejt e Shangait dhe Chongqing – me pamjet më të bukura të sezonit, shpërthimi i presidentit Steven Zhang, përmbledhja e gjashtë derbeve të fundit të fituar, etj. etj. – kanë bërë turne nëpër botë, por Suning ka vendosur të

Vazhdoni leximin →