“San Siro” si “Arena Air Albania”, Interi e Milani

UEFA ka rënë në dashuri me të, dhe është përzgjedhur që aty do të luhet gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Italisë e Spanjës. Kjo sfidë do të jetë të mërkurën dhe ka bërë që stadiumi “San Siro” t’u ngjajë pak impianteve shqiptare, si “Arena Air Albania”, apo edhe “Niko Dovana” apo stadiumi i Laçit,

Vazhdoni leximin →

Interin në Ukrainë e ndalin shtyllat, fati i keq dhe portieri Pjatov i Shahtarit!

Kur ke përballë një gardian të portës në moshën 37-vjeçare padyshim mendon se mund ta vësh “në gjumë”. Gjithsesi Andrij Pjatov, portieri i Shahtarit të Donjeckut, nuk u tregua aspak “gjysh”, por përkundrazi ishte një hero shpëtimtar në barazimin 0-0 në Kiev ndaj Interit në Champions. Ukrainasit, që ishin keq moralisht pas humbjes 0-2 në

Vazhdoni leximin →

Inzagi: Në pjesën e dytë mund të kishim marrë fitoren!

Në një përballje të tillë, me një kundërshtar të tillë, mund të pranohej gjithçka. Një Inter-Atalanta nuk është turp të përfundojë 2-2 dhe këtë e pohon trajneri i vendasve Simone Inzagi. “Një ndeshje që do ta shikoj me shumë vëmendje, me shumë kujdes, -I shpreh tekniku zikaltër, – ishte padyshim një ndeshje e madhe, me

Vazhdoni leximin →