A do të jetë Nagelsmani, pasardhësi i duhur i Spaletit tek Napoli

Ende asgjë nuk është vendosur pasi trajneri nuk është larguar nga stadiumi “Maradona”. Gjithsesi, mediat po shkruajnë se tek Napoli po mendojnë për Julian Nagelsmanin si pasardhësin e mundshëm të Luçiano Spaletit. Pasi raportet mes teknikut dhe presidentit De Laurentis papritur u prishën pas fitores së titullit, specialisti gjerman ka dalë si kandidati më i

Vazhdoni leximin →

Nerva në “Maradona” mes Leaos, Spaletit dhe Maldinit!

Nuk ndodhi ndonjë gjë e keqe, por acarimi ishte i dukshëm. Në përfundim të një Napoli-Milan që përfundoi çuditshëm 0-4, pati nerva mes disa prej protagonistëve. Trajneri i Napolit, Luçiano Spaleti, qortoi fillimisht Rafael Leaon për mënyrën e festimit të golit të parë. Në të vërtetë, sulmuesi portugez nuk u mërzit shumë, por i vuri

Vazhdoni leximin →