Lazio, Imobile ben historine; 36 gola askush me mire se ai

Çiro Imobile shkruan historine te skuadra e Lazios. Ne ndeshjen me Bemeventon e fituar 6-2 nga bardhekaltrit sulmuesi italian shenoi 2 here duke e çuar ne 36 numrin e golave sezonale duke kaluar Kinalian per te vendosur nje rekord te ri per klubin roman.

Imobile ka shenuar 26 gola ne Serine A, 6 ne Europa League, 2 ne Superkupen e Italise dhe 2 ne Kupen e Italise. Nese me perfaqesuesen Imobile shfaqet i ngrire, me fanelen e Lazios ai eshte i papermbajtshem dhe kete e tregon fakti qe 36 golat e deritanishme te ketijn sezoni i ka shenuar ne 39 ndeshje. Por asgje nuk ka perfunduar, pasi kane mbetur edhe disa jave nga mbyllja r kampionatit qe mund t’i japin mundesine Imobiles te arrije kuoten e 40 golave sezonale.

Perpara Imobiles, ai qe kishte kaluar kuoten e 3o golave sezonale ishte Kinalja qe ne sezonin 1973-1974 shenoi 34 gola me Lazion.

Sfidanti.al