Man.Utd i mbyll dyert Ronaldos dhe Bale, po pret Aleksis Sancez

Ditet e fundit u fol shume per nje kthim te mundshem te Kristiano Ronaldos te Mancester Junajtid. Portugezi sipas mediave ne Spanje dhe Portugali ka mbetur i pakenaqur nga drejtuesit  duke kerkuar largimin nga Reali ke shpresen e transferimit ne Old Trafford.

Por te Djajte e Kuq, drejtuesit kane te tjera plane. Ne fakt pritet qe Mancester Junajtid te zyrtarizoje ardhjen e Aleksis Sancez nga Arsenali i cili do te mbaje fanelen me nr.7. Marreveshja me Topcinjte e Londres eshte arritur me Mancester Junajtid qe pervec parave ofroi edhe kartonin e Mkitarian.

Ardhja e Aleksis Sanchez shton radhet e sulmuesve te Mancester Junajtid me kilianinnqe bashkohet me Marsial, Rashford, Mata, Lukaku dhe Lingard. Kjo do te thote se te Djajte e Kuq nuk ka vend jo vetem per Ronaldon, por as per Garet Bejl, edhe ky i fundit i perfolur per nje kalim ne Old Trafford.

Sfidanti.al