De Gea dhe rinovimi me Man.Utd: Nuk eshte koha per te folur per te ardhmen.

David De Gea preferon qe te mos mendoje per ceshtjen e kontrates ne kete moment. Portieri i Mancester Junajtid ne nje interviste per Sky Sports ka deklaruar se nuk eshte koha per te menduar per rinovimin me Djajte e Kuq.

‘Nuk besoj se eshte casti per te folur per te ardhmen apo kontratat-tha De Gea ne intervisten e tij-kemi shume ndeshje te rendesishme per te zhvilluar dhe duhet te jemi te perqendruar pikerisht tek ato’.

Oret e fundit ne median britanike kane filluar te qarkullojne lajmet per nisjen e bisedimeve mes drejtuesve te Mancester Junajtid dhe portierit spanjoll kontrata e te cilit me skuadren angleze skadon ne veren e vitit 2019.

Sfidanti.al