Në Spanjë kërkojnë portierin De Gea

David de Gea i dha fund aventurës së tij te Manchester United verën e kaluar pas 12 sezoneve dhe 545 paraqitjeve për Djajtë e Kuq. Që nga ai moment, spanjolli është pa skuadër pasi preferoi të qëndronte i lirë, duke vazhduar të stërvitet individualisht. Megjithatë, kërkesat për nuk mungojnë, teksa së fundmi vijnë të reja

Vazhdoni leximin →

De Gea mbetet pa punë

David De Gea vazhdon të jetë pa ekip që pas përfundimit të kontratës së tij me Manchester United. Gjatë kësaj kohe ai ka marrë oferta nga skuadra të ndryshme, por ato nuk e kanë bindur portierin spanjoll. I fundit ishte nga klubi i Premier League-s, Nottingham Forest. Forest nënshkroi me Matz Sels, portier belg nga

Vazhdoni leximin →

Newcastle pranë firmës me De Gea-n

Dëmtimi i portierit Nick Pope e ka vendosur Newcastle me “shpatulla pas murit” dhe tashmë i duhet patjetër të afrojë një gardian me eksperiencë. Së fundmi mediet britanike raportojnë se Newcastle do të tentojë të bindë ishin e Manchester United, David De Gea-n, i cili që prej verës është pa klub. 33-vjeçari shihet si mundësia

Vazhdoni leximin →

De Gea preferon Amerikën

David de Gea refuzoi një ofertë shumë milionëshe nga Arabia Saudite dhe nuk do të vazhdojë karrierën e tij si ish-bashkëlojtari, Cristiano Ronaldo te Al Nassr. Kështu raportojnë mediat spanjolle, duke zbuluar se ai mund të shkojë në MLS te Inter Miami. Spanjolli, i cili luajti 45 ndeshje për kombëtaren dhe u shpall portieri më

Vazhdoni leximin →

Messi apo Ronaldo? De Gea mes dy zgjedhjeve

David De Gea ka tërhequr vëmendjen e Al-Nassr dhe Inter Miamit, klube të cila kanë shprehur gatishmërinë për të pasur në radhët e veta portierin spanjoll i cili është pa klub që prej largimit nga Manchester United. Sipas The Sun, De Gea është i prirur të refuzojë ofertën e arabëve mes thashethemeve që sugjerojnë se ai

Vazhdoni leximin →

David De Gea konfirmon rikthimin në Manchester

David De Gea është rikthyer në qytetin e Manchesterit dhe këtë spanjolli e bëri të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale. Sipas asaj që raporton Daily Mail, spanjolli është kthyer në Manchester për të rregulluar shtëpinë në të cilën jetonte përpara se të largohej nga Djajtë e Kuq. Me Andre Onana që po përpiqet të

Vazhdoni leximin →

Al Nasri kërkon edhe David De Gean!

Portierit spanjoll i është kërkuar nga Mançester Junajtidi që të mos firmosë asnjë kontratë me klube të tjera, pasi do të ketë bisedime në “Old Traford”, megjithatë ndryshimi mund të ndodhë. David De Gea ka marrë një ofertë të madhe nga Arabia Saudite, pikërisht nga Al Nasri, ku luan Kristiano Ronaldo. CR7 dëshiron të dalë

Vazhdoni leximin →