Autobombë në stadiumin e Beshiktashit, vdekja godet Turqinë!

Të paktën 15 agjentë të sigurisë kanë humbur jetën në dy shpërthime me autobomba në kryeqytetin e Turqisë, Stamboll. Njëra prej tyre. ajo që shkaktoi tragjedinë kryesore, ishte pranë stadiumit të Beshiktashit, “Vodafon Arena”, ndërsa kishte dy orë që kishte përfunduar me fitoren e skuadrës vendase ndeshja e radhës në Superligën turke, ajo ndaj Bursasporit.

Vazhdoni leximin →

E pabesueshme, por e vërtetë. Shvaini do të qëndrojë tek Junajtidi

Trajneri i Mançester Junajtidit, Zhoze Murinjo, e ndryshoi, plotësisht, qëndrimin e tij ndaj mesfushorit gjerman, Bastian Shvainshtajger, që, deri kohët e fundit, nuk bënte pjesë në planet e “Specialit” dhe ishte njoftuar që të kërkonte një ekip të ri. Megjithatë, ky paralajmerim nuk ai pakësoi atij (Shvainshtajgerit) dëshirën për të qëndruar te Junajtidi dhe të

Vazhdoni leximin →

Vdekjes i shpëtoi kur ra avioni, por nuk e shmangu dot në spital

Nga aksidenti tragjik i ndodhur në Kolumbi, ku avioni që transportonte skuadrën braziliane të futbollit Chapecoensesu rrëzua në malet Antiokia dhe shkaktoi vdekjen e menjëhershme të 75 personave Në fillim u arritën të nxirreshin të gjallë tre futbollistë, portierët Jackson Follman dhe Danilo Padilha, si dhe mbrojtësi Alan Rushel, të cilët u dërguan menjëherë në

Vazhdoni leximin →

Si në përrallë, Konte e “ktheu në jetë”, kurse tani e kërkon Barcelona!

Katalonjasit e kanë treguar në disa raste se ndjekin lojën edhe të futbollistëve që vijnë nga askundi në skenën e madhe të futbollit. Fjala është për futbollistin nigerian të Çelsit, Viktor Mozes, që ishte harruar dhe ishte lënë mënjanë, madje, ishe huazuar, pasi Murinjo, dikur, nuk i konsideronte të vlefshshme shërbimet e tij. Sa për

Vazhdoni leximin →

Premier Liga, kampionati me gojën e peshkaqenit, 700 milionë dollarë

Premier League ka arritur një marrëveshje të rëndësishme për të drejtat televizive në Kinë. Sipas BBC, këto të drejta për transmetimin e kampionatit anglez janë siguruar nga televizioni PPTV, që ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare për një vlerë prej 700 milionë dollarësh. Televizioni PPTV është në pronësi të kompanisë Suning, që tashmë ka blerë edhe

Vazhdoni leximin →

Apokalipsi? Jo,jo, është zgjedhur Trampi president!

Shumë lojtarë, njerëz të futbollit dhe tifozë reaguan ashpër në rrjetet sociale pas zgjedhjet së Tramp, transmeton Telegrafi. Disa nga reagimit mund t’i shikoni më poshtë: “Nuk po besoj se çfarë po shikojë. Kjo është turpëruese”, ka shkuar Jan Vertonghen (Mbrojtësi i Tottenahmi) ‘Do doja të flisja me dikë që më të vërtetë është pro

Vazhdoni leximin →

Interi..lodra kineze në tokën italiane

Ish-trajneri i Peskarës, Xhovani Galeone, gjatë një emisioni “Pezzi da 90” ka premur edhe temën e Interit, fati i së cilit është kontradiktor, me pronarë shumë të psurkinezë dhe me rezultate mjerane në fushë. “ Kinezë shumë të pasur me para kanë marrë Interin si një lodër në vend të një gjëje serioze, siç duhet

Vazhdoni leximin →