Pa Leonardin San Antonio nuk ka shpresë, fiton Golden Stejti

Golden Stejti përfitoi maksimalisht nga mungesa e yllit kryesor rival, Leonard, duke mundur thellë San Antonion, dhe duke marrë kryesimin 2-0 në finalen e Konferencës Perëndimore në NBA. Skuadra më e mirë e sezonit të rregullt triumfoi me shifrat 136-100, pas një dominimi absolut, dhe duke mos lodhur aq shumë yjet kryesorë. Stefën Kërri ishte

Vazhdoni leximin →