ATP pezullon turnetë për 6 javë; nga Miami në Montecarlo

Të gjithë turnetë ATP dhe Challenger të programuar për t’u zhvilluar deri në 20 prill u anuluan. Eventet e përfshirë në këtë valë pezullimesh përvec Mastersit të Indian Ëells dhe Miamit, janë edhe ATP Houston, Marakesh, Montecarlo, Barcelona dhe Budapest Vendimi për pezullimin prej 6 javësh të evenimenteve tenistike erdhi pas deklaratës së Organizatës Botërore

Vazhdoni leximin →

Coronavirusi ndalon edhe basketbollin, pezullohen Euroleague dhe Eurocup

Euroleague dhe Eurocup në basketboll kanë pezulluar ndeshjet e  deri në një komunikim të dytë për shkak të coronavirusit. ‘Në këto situata bëhet e pamundur të zhvillojmë rregullisht turnetë-tha Drejtori Sportiv në një komunikatë zyrtare. Duhet të ruajmë shëndetin dhe sigurinë e skuadrave dhe tifozëve’. Në këtë mënyrë përvec ndeshjeve të Euroleague dhe Eurocup, pezullohen

Vazhdoni leximin →

F1, Coronavirus dhe në Australi; tërhiqet skuadra e McLaren

Coronavirus mbërrin edhe në Formula 1. McLaren bëri të ditur vendimin e saj për t’u tërhequr nga gara e Australisë e programuar të zhvillohet këtë fundjavë, pasi një punonjës i kësaj skuderie rezultoi pozitiv në testin e kryer me tampon për virusin Covid-19.  Skuderia britanike kishte bërë të ditur që  ky person ishte vënë në

Vazhdoni leximin →

Vanessa Bryant, foto familjare në muralesin për Koben

Vanessa Bryant, e veja e të madhit Kobe Bryant të ndarë në mënyrë tragjike nga jeta, së bashku me vajzën Gianna dhe 7 persona të tjerë në një aksident me helikopter në 26 janar, publikoi në profilin e saj në Instagram një foto të këndshme të familjes teksa pozonte përpara një muralesi përkujtimor të Kobet

Vazhdoni leximin →

Coronavirus në MotoGP; shtyhet Cmimi I Madh I Austin

Tjetër nisje false për MotoGP. Cmimi I Madh I Austin në Texas I programuar që të zhvillohej në fundjavën 3-5 prill u shty për shkak të emergjencës coronavirus që ka goditur edhe SHBA. Sipas një komunikate të Dornas, gara teksane do të zhvillohet në fundjavën 13-15 nëntorit, një javë para garës së fundit të Botërorit

Vazhdoni leximin →