NBA, Batler fiton duelin me Lebronin, Lejkërsat humbin “përsëritjen” e finales me Majemin!

Këtë herë nuk bëri punë as faktori fushë. Los Anxhelos Lejkërsat pësuan një tjetër humbje në NBA, këtë herë brenda në “Stejpëlls Sentër”, ndërsa basketbolli amerikan ndoqi një përsëritje të finaleve të vjetshme të plej ofit. Ndryshe nga sezoni i kaluar, kur Lejkërsat triumfuan dhe u shpallën kampionë, këtë herë fitoi Majemi me rezultatin 96-94.

Vazhdoni leximin →

E bujshme nga Spanja: Pau Gasol kthehet te Barcelona

Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja; një prej basketbollistëve më të mirë evropianë, Pau gasol do të lërë NBA pas 20 vitesh për t’u kthyer te klubi ku nisi karrierën e tij të lavdishme; Barcelona. Sipas të përditshmes ‘El Mundo Deportivo’, klubi katalanas që është në kërkim të një lojtari qendre ka ndjekur me

Vazhdoni leximin →

Katër Grand Sleme, 20 milionë USD në bankë, kjo është Osaka, kampionia e Australisë!

Nga të gjitha rivalet e brezit të ri që po i jep fund dominimit të Serena Uilliamsit, është pikërisht kjo që duket kandidatja më serioze për të qenë “diktatorja” e ardhshme e tenisit të  femrave. Naomi Osaka, vajza japoneze me origjinë të përzier, arriti fitoren e katërt të rëndësishme në karrierë, titullin në Australian Open

Vazhdoni leximin →

NBA, Leonard udhëheq Klipersat, Juta bie pas 9 fitoreve radhazi!

Lojtarët e mëdhenj e tregojnë veten atëherë kur duhet. Kjo gjë kërkohej nga Kauai Leonard dhe ylli i Los Anxhelos Klipersave iu përgjigj thirrjes së shokëve dhe të trajnerit. Udhëhoqi ekipin drejt një fitoreje të vështirë, por tepër domethënëse, 116-112 ndaj Juta Xhazit, duke arritur të ndalë skuadrën më të mirë të NBA-së deri tani.

Vazhdoni leximin →