F1, Perez në autoizolim në Silverstone pas testit për Covid

Bien sirenat e alarmit për coronavirus në paddockun e Formula 1 në Silverstone. Piloti I Racing Point, Sergio Perez, është aktualisht në autoizolim si masë paraprake pasi testi për Covid-19 i kryer prej tij rezultoi i pavlefshëm. Meksikani, që zhvilloi edhe një test tjetër është në përgjigje të rezultatit dhe nuk mori pjesë në media-day

Vazhdoni leximin →

F1, GP Monza konfirmohet pa tifoze ne tribune

Cmimi i Madh i Italise 2020 ne Boterorinne Formula 1 do te zhvillohet me dyer te mbyllura. ‘Per shkak te zgjatjes se kushteve te pasigurta te krijuara nga coronavirus jemi te detyruar te konfirmojme se Cmimi i Madh i Italise ne pisten e Monzas te zhvillohet me dyer te mbyllura, pra pa pranine e tifozeve

Vazhdoni leximin →

NBA, Antetokounmpo nuk mjafton, New Orleans fiton thelle

Regjistrohen rezultate interesante ne diten e parafundit te miqesoreve ne NBA perpara rifillimit te kampionatit te vertete i parashikuar te ndodhe ne mbremjen e se enjtes ne 30 korrik. Mikwaukee Bucks u shpartalluan nga New Orleans Pelicans qe e mundi ne menyre surprize 124-103. Skuadra e Pelicans ne kete ndeshje realizoi 17 gjuajtje te sakta

Vazhdoni leximin →

Marquez tregon radiografine e krahut te thyer

Marc Marquez tentoi, zbriti ne pisten e Jerez per provat e treta te lira ne Jerez, gata e dyte sezonale ne MotoGP, por qe ne fund u detyrua te terhiqet si nga provat zyrtare ashtu edhe nga gara. Dhimbja qe ndjente ne krahun e operuar nje jave me pare ishte shume e madhe. Dhe duke

Vazhdoni leximin →