Bebe Vio, “skermë” me presidentin Obama

Më në fund ia doli, ashtu siç ka bërë gjithmonë. Bebe Vio mundi ta mposhte ndrojën dhe të shkrepte një selfie me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Barak Obama. “Nuk dija se çfarë të bëja, madje nuk kisha as kurajon që t’i kërkoja një selfie”, ka thënë kampionia paraolimpike pas “State Dinner”, organizuar në Uashington

Vazhdoni leximin →

Jep dorëheqje trajneri i Sigal Prishtinës

Petar Mijoviç ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të Sigal Prishtinës, pas katër humbjeve të pësuara në po aq ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat. Mijoviç mori drejtimin para fillimit të këtij sezoni. Ai pritet të zëvendësohet nga kroati Jeronimo Sharini, i cili do të zyrtarizohet gjatë kësaj jave, citohet Express.

Ka pak idiotë në moshën 85 vjeç..

Ed Uajtloku është 85 vjeç, por ai ka një dëshirë rinore për suksese të reja. Ky maratonist legjendar, në dhjetëvjeçarin e nëntë të jetës së tij, e përshkoi distancën e maratonës së plotë, në Toronto (Kanada), në më pak se katër orë, duke vendosur kështu një rekord të ri botëror në kategorinë e moshës së

Vazhdoni leximin →

Basketboll, të gjithë shqiptarët humbasin

Shqiptarët e basketbollit, madje në të dy anët e kufinjve, nuk kanë mundur të shkëlqejnë në ditën europiane. Tirana që është pjesë e një projekti rindërtimi dhe merr pjesë në aktivitetin më modest, Ligën Ballkanike, e ka humbur ndeshjen e dytë në transfertën maqedonase, kundër MKK Feni Industrial, me rezultatin e thellë 98 – 57.

Vazhdoni leximin →