Një falje që ka.. “plakur” tifozët e Arsenalit

Në konferencë, në prag të ndeshjes së Kupës së Ligës, që Arsenal e zhvillon nesër ndaj Reading, trajneri Venger ka falënderuar tifozët për mbështetjen, por edhe iu ka kërkuar falje për çdo vuajtje që iu ka shkaktuar përgjatë këtyre 20 viteve që ka drejtuar Arsenalin. “Po, janë 20 vite – Më vjen keq . Unë

Vazhdoni leximin →

Fshati digjej, ndërsa Ibra, Mata dhe Marsial..”kriheshin”

Futbollisti legjendar i Mançester Junajtidit, Rajan Gigs, i kritikoi ashpër disa yje të këtij ekipi për qëndrimin e tyre pas ndeshjes së djeshme me Çelsin që ky i fundit, sikurse dihet, e fitoi thellë, 4-0. Këtij ish-futbollisti mjaft të njohur uellsian nuk i pëlqeu aspak se disa futbollistë të Mançesterit qëndronin, duke buzëqeshur në mes

Vazhdoni leximin →

Paje të lë me gojë hapur: xhonglon me çamçakëz!

Kur Dimitri Paje ka bërë driblime dhe ka treguar se me topin është një artist i vërtetë, shumë vetë që nuk e njihnin, kanë menduar se “filmi i tij” është me metrazh të shkurtër.  E vërteta është ndryshe: edhe në Londër, francezi është artizan i spikatur me topin.  Që është xhongler dhe virtuoz, këtë askush

Vazhdoni leximin →

“Kishte momente nuk e njihja Sitin”

Njeriu i dehur me fitore në karrierën e tij, trajneri Guardiola, në stolin e Siti po provon se çdo të thotë dhimbje koke per nje trajner. Nuk ka mundur të fitojë në 5 ndeshje, në një bilanc aspak të denjë për sërën e tij: 3 humbje dhe 2 barazime. Në ndeshjen e fundit me Sauthheptonin,

Vazhdoni leximin →

Mançester merr shuplakë me gola, Ibra qesh pas ndeshjes

Legjenda e Mançster Junajted, Rajan Gigs ka kritikuar sulmuesin suedez, Zlatan Ibrahimovic, nënvizon Gazeta Express. ‘Djajtë e Kuq’ u turpëruan nga {elsi duke humbur 4:0, por Ibrahimovic pas ndeshjes është parë duke buzëqeshur – pavarësisht se skuadra e tij u deklasua në ‘Stamford Bridge’. Kjo nuk i ka pëlqyer Gigsit, i cili e ka kritikuar

Vazhdoni leximin →