Arsenali i shqiptarëve, Venger mirpret kthimin e Shkodranit

U transferuan gjatë merkatos së janarit, përkatësisht nga Mynshengladbah dhe Valencia, por tashmë janë bërë futbollistë shumë të rëndësishëm për skuadrën e Arsen Venger. Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi janë tashmë pjesë e fushës, së gjigandit anglez, Arsenalit. Graniti duket se e ka përfunduar periudhën e përshtatjes, madje herë pas here përzgjidhet në formacionet e

Vazhdoni leximin →

Arsenali po mendon skenarin më të keq për Aleksis Sançezin!

Një rival i rrezikshëm për Premier Ligën dhe për gjithë Europën. Bota rrotullohet, dhe siç thotë populli “ngryset piperkë e gdhin patëllxhane”. Arsenali po e ndjen kërcënimin nga Kina, ndërsa përpiqet të mbajë “me thonj” në skuadër Aleks Sançezin. Sulmuesi nga Kili është lojtari më i mirë i sezonit, golshënuesi numër 1, veçse rroga që

Vazhdoni leximin →

Klopi parashikon problemet e para te Kontes dhe Çelsit

Jyrgen Klopi, në një intervistë ekskluzive, me rastin e Krishtlindjeve, në “Skaj Sports”, foli për tema shumë interesante, por ajo që bëri përshtypje të madhe ishte pikëpamja e tij lidhur me shanset që ka Liverpuli të fitojë titullin e kampionit të Premier Ligës angleze. Specialisti gjerman është i bundur se “të kuqtë” e tij do

Vazhdoni leximin →