Interi, një mallkim pas Murinjos?

Interi nuk është një shembull për t’u ndjekur në Itali veçanërisht në mënyrën si është sjell vitet e fundit me trajneret. Duke filluar nga epoka e Murinjos që përfundoi me tripletë në vitin 2010 dhe deri më tani zikaltrit kanë shkarkuar 9 trajnerë- raporton Albeu. Interi  ka shkarkuar disa trajnere vetëm pas disa javësh, ndërkohë që një sezon e ka mbyllur me 3 trajnere

Vazhdoni leximin →

Edhe tifozët preferojnë sulmuesin francez Grizhman

Antoni Grizhman është futbollisti më i mirë sipas tifozëve. Sulmuesi i Atletiko Madridit, nje lojtar inteligjent dhe me nje sens te habitshem pozicionaliteti, ka bere per vete edhe shijuesit e lojes.Grizhman është shpallur më i miri i vitit në La Liga, sipas votave të tifozëve, citohet ”Express”.

La Liga, fiton me spektakel dhe me kandidatë

La Liga ka më shumë futbollistë kandidatë për Topin e Artë të këtij edicioni. France Football ka publikuar listën prej 30 futbollistëve kandidatë për Topin e Artë, ku ka me shume përfaqësues nga La Liga spanjolle, gjithsej 13 futbollistë. Real Madrid ka më  shume përfaqësues 6, Barcelona 5 dhe Atletico Madrid 2. Në vend të

Vazhdoni leximin →

Immobile injoron të dashurën super seksi…

Çiro Imobile ka treguar se është shumë i dhenë pas video lojës Play-station. Sulmuesi i Lacios, Çiro Immobile kur është duke luajtur Play-station, nuk dëshiron të dijë për asgjë tjetër. Bile dhe kur flitet për bukuri që ia kalojnë një loje virtuale futbolli. Per te thone se vrapon si i i çmendur ne fushë, por

Vazhdoni leximin →

Lukas me zemer te re pas..424 diteve

Lucas Silva është rikthyet në stërvitje me Realin pas 424 ditëve.  Mesfushori brazilian, Lucas Silva, i cili edicionin e kaluar e kaloi në formë huazimi te Marseja, ka marrë dritën e gjelbër nga doktorët për të luajtur futboll, përcjell Gazeta Express. Silva ishte afër transferimit në formë huazimi te Sporting Lisbona gjatë verës, por dështoi

Vazhdoni leximin →