“Dhurata” e parë Kontes tek Interi do të jetë Grizmani

Strategu italian, Antonio Konte, trajneri aktual i Celsit kryesues në Premier Ligën angeze, po të besosh mediumet italianë, ndodhet në rrugë të mbarë që të kthehet në Serinë A italiane, konkretisht, tek Interi i Milanit, duke pasur parasysh edhe faktin se atij i është propozuar një pagesë vjetore prej 15 milionë eurosh dhe përforcimi parë

Vazhdoni leximin →

Ozili zbulon detaje për grindjen e ashpër me Murinjon

Në autobiografinë tij, futbollisti gjerman me origjinë turke, Mesut Ozil, shkruan edhe për një grindje të ashpër në dhomën e zhveshjes të Realit të Madridit me trajnerin e asaj kohe të tij, Zhoze Murinjo. Ky futbollist kaloi tre sezone në “Santiago Bernabe” nën drejtimin e Zhoze Murinjos, duke fituar një titull në La Liga, një

Vazhdoni leximin →

Shmajheli shpreh mendimin e vet pas shkarkimit të Ranierit

Portieri i Leister Sitit, danezi Kasper Shmajhel, u prononcua i pari midis lojtarëve të këtij ekipi pas shkarkimit të trajnerit të deritanishëm të ekipit, Klaudio Ranieri, duke thënë vëtëm fjala të bukura në adresë të tij. Megjithëse spekulohet se edhe Shmajheli ka qenë një nga lojtarët e pakënaqur që iu ankuan kryesisë së Lesterit për

Vazhdoni leximin →

“Të korrat” e mbara të Bundesligës, “çmenden” Bajern, Dortmund e Hofenhajm!

Kampionati gjerman gjithnjë është shquar për lojën e hapur, sulmuese dhe pa presion nga publiku, por ndonjëherë e tepron, madje edhe për standardet e veta. Në tri ndeshje të javës së 23-të u shënuan plot 18 gola. Tri herë realizoi Bajerni ndaj Këlnit, tetë gola ishin në përballjen Dortmund-Leverkusen (6-2), ndërsa takimi Hofenhajm-Ingolshtat përfundoi 5-2.

Vazhdoni leximin →

Shaqiri ka humbur magjinë dhe besimin tek Stok Siti

Xherdan Shaqiri pritet të mungoj edhe në ndeshjen ndaj Middlesbrough, momment aspak i mirë. Xherdan Shaqiri nuk pritet të jetë pjesë e Stoke Cityt as në ndeshjen ndaj Middlesbrough, e cila zhvillohet nga ora 16:00. “Ne nuk e kemi në dispozicion Shaqirin”, ka deklaruar trajneri i Stoke City, Mark Hughes, përcjell Express. “Ai akoma nuk është

Vazhdoni leximin →

Futbolli i Berhamit ka zemër, Uatfordi betohet për të

Valon Behrami, mesfushori i Watfordit, është titullar i padiskutueshëm në formacionin e Walter Mazzarri dhe loja e tij është tepër ndjellëse per publikun e Uatfordit, ku duhet me shumë zemer. Mesfushori Kosovar, Valon Behrami pritet të jetë titullar për Watfordin edhe në ndeshjen ndaj Southampton, e cila do te luhet sot ne ora 16.00. 31

Vazhdoni leximin →