Bosi i Monakos projekton fundin e ..PSG-së

Në një interviste në Parisien, bosi i Monakos, Dimitri Rubolovlev,  i cili bën përshtypje kur flet në media, ka dhënë një panoramë të evolucionit të klubit. “ Sigurisht mund të flasim për sukses” – ai referohet momentit aktual te klubit të tij dhe shpreson se një ditë do të kthehet në majë. Pse të mos

Vazhdoni leximin →

Uejn Runi – drejt derës “exit”?

Zëvendësues në ekipin e tij, Mançester Junajtid dhe po zëvendësues edhe në ekipin përfaqësues anglez, kështu që karriera e Uejn Runit duket se po merr një tatëpjetë, nga e cila vështirë se ai do të mund të ngjitet përsëri. Nuk kanë kaluar më shumë se pesë javë, qëkur kapiteni i ManU-së dhe i ekipit përfaqësues

Vazhdoni leximin →

A e njihni  Premier Ligën angleze

Premier Liga është një ligë futbollistike profesioniste e klubeve anglezë të futbollit, por në të luajnë edhe disa klube të Uellsit. Ajo përbën divizionin (kategorinë) më të lartë në sistemin e Ligave të Anglisë dhe në të marrin pjesë 20 klube futbolli. Premier Liga ose kampionati anglez zhvillohet gjatë periudhës gusht – maj dhe, gjatë

Vazhdoni leximin →