Rauli legjendar – një maratonist i shkëlqyer

Një nga futbollistët më karizmatikë në historinë e Spanjës, Raul Ganzales Blanko, arriti edhe një objektiv tjetër në karrierën e tij. Ish-kapiteni i Realit të Madridit bëri një pauzë në karrierën e tij, si komentator special në BEING SPORT, dhe vrapoi, pa asnjë problem, në maratonën e Nju Jorkut. Rauli vrapoi, pas propozimit të sponsorit

Vazhdoni leximin →

 Reali festonte kontratën miliardare, Barcelona në gjyqin “Nejmar 2”

Kontrast. Pothuasje në të njëjtën orë kur Reali i Madridit po shpallte zyrtarisht stërgjatjen e kontratës së yllit të saj, Ronaldo, deri më 2021-in, Nejmari, babai i tij, Sandro Rosell e Bartomeu ishin ulur në pankinë, para trupit  gjykues,  për të dhënë shpjegime për çështjen që është pagëzuar “Nejmar 2”.  Një serial që ka cënuar

Vazhdoni leximin →

Ronaldo firmos kontratën: Luaj futboll deri 41 vjeç

Dëshiron të ndjekë gjurmët e Rajan Gigsit apo të “gjyshëve” të mëparshëm të futbollit. Kristiano Ronaldo u shfaq me syze përpara mediave, por problemet me shikimin deklaroi se nuk do ta pengonin për të luajtur futboll deri përtej “moshës së pensionit”. “Do të jem në fushë deri sa të mbush 41 vjeç, – thotë portugezi

Vazhdoni leximin →