Reali 3 gola, Ronaldo mbetet thatë, Zidane e mburr..

Real Madridi e ka mposhtur 3:0 Alavesin dhe Ronaldo vetëm përqafon shokët e tij pa arritur të shenoje. Real Madridi ka marrë tri pikë me shumë vështirësi në “Santiago Bernabeu” ndaj Alavesit, pavarësisht se rezultati e tregon të kundërtën, shkruan Gazeta Express. Në këtë ndeshje nuk arriti të realizojë Cristiano Ronaldo, por pavarësisht kësaj, ai

Vazhdoni leximin →

Ronaldo në gjurmët e Mesit dhe për bërjen e formacionit

Kristiano Ronaldo po ndjek gjurmët e Lionel Mesit, duke vendosur që të marrë pjesë në bërjen e formacionit në sezonin e ardhshëm. Futbollisti portugez i ka rekomanduar trajnerit të vet, Zinedin Zidane, lojtarin, me të cilin ai do të dëshironte që të luante në sulm. Fjala është për sulmuesin aktual të Mançester Junajtidit, Markus Rashford,

Vazhdoni leximin →

Letra e Lionel Mesit në FIFA të bën për të qeshur

Argjentina, para disa ditësh, mundi 1-0 Kilin dhe të vetmin gol të ndeshjes e shënoi Lionel Mesi. Megjithatë, gjatë ndeshjes, ai e sulmoi verbalisht ndihmësgjyqtarin, duke shprehur pakënaqësinë me vendimet e tij. FIFA njoftoi se kishte filluar procedurën përkatëse kundër Mesit dhe, më pas, u mor vesh se ajo (FIFA) e kishte dënuar Mesin që

Vazhdoni leximin →

Ronaldo është galaktik edhe para pasqyrës..me flokët

Ronaldo i kushton gjithmonë rëndësi pamjes dhe flokët e ndihmojnë per golat, kështu thonë disa. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, njihet si një njeri që i kushton shumë rëndësi dukjes. Madje tashmë shumë lojtarë kanë konfirmuar se portugezi qëndron shumë minuta para pasqyrës para çdo ndeshjeje, transmeton Gazeta Express. Ronaldo së fundmi ka publikuar

Vazhdoni leximin →

A kanë dashuri arbitrat në La Liga për Realin e Zidanes

Kristiano Ronaldo dhe Daniel Carvajal janë vetëm një karton të verdhë larg pezullimit me një ndeshje të humbur. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo duhet të ketë kujdes me sjelljet e tij, pasi mund të pezullohet. Portugezi ka katër kartonë të verdhë dhe në rast të ndëshkimit në ndeshjen e ardhshme, do të mungonte në

Vazhdoni leximin →

Nejmar: Mesi më ka ndihmuar, kur kisha më shumë nevojë

Nejmari zbulon se, qëkur ka ardhur te Barcelona, atë e ka ndihmuar vazhdimisht Lionel Mesi, sidomos, në fillim, kur ai kishte më shumë nevojë. Nejmari, gjatë këtij sezoni, po luan shumë mirë dhe është i dukshëm progresi i tij si në Barcelonë, ashtu edhe në përfaqësuesen e Brazilit. “Mesi më ka ndihmuar shumë gjatë katër

Vazhdoni leximin →