Toni Kros nuk kursen as fenomenin Ronaldo

Pas gjithë polemikave të shkaktuara, Toni Kroos ka dashur të përmbyllë gjithçka me një postim në rrjetin social “Twitter” e më pas duke shpërndarë edhe foton e fenomenit nga faqja e tij në Facebook, transmeton Gazeta Express. Kroos reagoi menjëherë në “Twitter” pasi postimi i tij u bë lajm në gjitha mediat botërore: “Shume vëmendje për

Vazhdoni leximin →

As zbulon se ylli i Dormundit kërkon të parkojë në Madrid

Sipas asaj që raporton e përditshmja spanjolle AS, mesfushori i talentuar i Borussia Dortmund, Julian Veigl, i është ofruar Real Madridit. AS shkruan se agjenti i lojtarit tashmë ka qenë në Madrid, për të diskutuar për një transferim të mundshëm të gjermanit në “Santiago Bernabeu”. Për lojtarin janë të interesuar edhe Manchester City e Barcelona dhe

Vazhdoni leximin →

Doni një formacion “yjesh” me dështakë? Muaji ideal..janari

Skuadrat spanjolle shpesh dinë të përforcohen gjatë afatit kalimtar të janarit E përditshmja spanjolle AS ka përzgjedhur 11 transferimet më të dështuara të kryera në muajin janar në histori të La Ligas. Real Madrid dhe Barcelona zakonisht nuk transferojnë lojtarë gjatë këtij afati kalimtar, por kur e kanë bërë, duket se kanë dështuar. Formacioni i

Vazhdoni leximin →

A mjaftojnë miliardat e Kinës për të blerë Ronaldon

Tifozët e Real Madridit kanë reaguar pas lajmit se një klub kinez i ka bërë ofertë Cristiano Ronaldos. “Cristiano nuk shitet”. Ky është mesazh i tifozëve të Real Madridi për klubet e Superligës së Kinës, shkruan e përditshmja sportive madrilene “AS”. Ronaldo ka marrë ofertë me vlerë prej 100 milionë euro në vit nga një

Vazhdoni leximin →