Zidan, nuk të pëlqen Isko? Ta tregon Liverpuli sa vlen..

Liverpool po planifikon t’i bëjë ofertë Real Madridit për Iscon, do të ishte një dhuratë e çmuar per Klop. Isco mund të largohet nga Real Madridit gjatë verës pasi nuk po aktivizohet rregullisht nga Zinedine Zidane. Sipas Don Balon, Liverpool është duke planifikuar t’i bëjë një ofertë Real Madridit për mesfushorin spanjoll. Thuhet se Jurgen

Vazhdoni leximin →

Kasano: Nëse Pogba vlen 105 milionë euro, Rodrigez 80 , sa mund të kushtojë Iniesta..

Antonio Kasano, “djali plangprishës” i futbollit italian, në një prononcim në median vendase, midis të tjerave, foli edhe për mbivlerësimet financiare që u bëhen futbollistëve të sotëm. “Pogba, Hames dhe Baloteli mbivlerësohen. A vlen, me të vërtetë, Pogba – 105 milionë euro? Jo. Po, Rodrigezi – 80 milionë? Jo. Në rast se këta lojtarë kushtojnë

Vazhdoni leximin →

Gjyqtari i “El Klasikos” doli nga “Bernabeu” me bluzën e Ramosit!

Mediumet në Spanjë publikojnë lajmin se gjyqtari i ndeshjes mes Realit të Madridit dhe Barcelonës, Ernandez Ernandez, u largua nga “Santiago Bernabeu”, duke pasur me vete bluzën e Serhio Ramosit. Dihet, prej kohësh, historia se “mbretërorët” nuk i lënë, asnjëherë, pa dhurata gjyqtarët. Mediumet, tani, shkruajnë se gjyqtari Ernandez Ernandez nga stadiumi “Santiago Bernabe”, të

Vazhdoni leximin →

Serhio Ramos zbulon të fshehtat para çdo ndeshjeje

Serhio Ramos e trashëgoi, me plot të drejtë, shiritin e kapitenit të ekipit nga miku i tij më i mirë, Iker Kasijas, dhe, me të vërtetë, ky lojtar gëzon një respekt të madh në dhomën e zhveshjes së Realit të Madridit. Megjithëse është një lider i vërtetë i ekipit të tij, mbrojtësi i “mbretërorëve” ka

Vazhdoni leximin →

Poketino: “Ksavi Hernandez më urren historikisht mua!”

Ish-futbollisti i Barcelonës Ksavi Hernandez, në një intervistë në tabloidin anglez “San”, i rekomandoi direkt Pep Guardiolës që “ta hapë qesen”, që të sigurojë shërbimet e futbollistit Dele Ali dhe ndaj kësaj deklarate të ish-kapitenit legjendar të Barcelonës shumëkush reagoi pozitivisht, duke qenë se ai, me këtë rast, vlerësoi lart edhe cilësitë e mesfushorit të

Vazhdoni leximin →