Barcelona, Dembele dëmtohet në momentin më të keq

Katalanasit ishin që më parë me radhë “të rralluara” për shkak të lëndimeve. Në sulm, Barcelona nuk kishte Robert Levandovskin dhe Ferran Torresin, ndërsa në pjesën e parë ndaj Gironës pati probleme edhe Usman Dembele. Sulmuesi francez doli nga loja në pjesën e parë i zëvendësuar nga Pedri, ndërsa trajneri Ksavi Hernandez duhet të përballet me fatin e keq. Flitet për një dëmtim në muskulin e këmbës së majtë, ndonëse nuk jepen sqarime, por lëndime të tilla nuk janë edhe aq të mira.

Sfidanti.al