Kupa e Gjermanisë, kualifikohet Mavraj, shënon Berisha!

Tomas Myler humbi një penallti, por shërbey dy asistë, dhe Bajerni u kualifikua për në të tetat e finales së Kupës së Gjermanisë. Kampionët  luajtën me formacionin më të mirë ndaj Augsburgut në “Alianc Arena”, duke fituar 3-1. Kapiteni Lahm shënoi pas 100 sekondash, Grin shtoi të dytin, ndërsa Alaba iu përgjigj ngacmimit të miqve

Vazhdoni leximin →

Kur Bajerni e fut “djallin” në shishe…

Zhoze Murinjo, pak kohë më parë, e dërgoi Bastian Shvainshtaigerin që të luante me ekipin rezervë të Mançester Junajtidit, duke treguar hapur, kështu, se ky futbollist, pjesëtar i përfaqësueses gjermane, nuk bën pjesë në planet e tij të ardhshme në “Old Trafford”. Tani, Interi dhe Milani kanë treguar interesim për shërbimet e tij, por nuk

Vazhdoni leximin →

Shani Tarashaj, talenti shqiptar i radhës “Made in Zvicër”

Është 21 vjeç dhe quhet talenti i radhës. Shani Tarashaj është një tjetër shqiptar i futbollit që do të bëjë të lumtur Zvicrën. Për momentin, djaloshi me origjinë nga Prizreni, po lumturon Ajntrahtin e Frankfurtit dhe tifozët e tij. i ardhur këtë verë nga Grasshopersi, shqiptaro-zvicerani nuk vonoi shumë të tregonte vlerat. Mënyra sesi lëviz

Vazhdoni leximin →

Roben pa doreza: Guardiola apo Ançeloti? Pep ishte manjak!

Arjen Roben është një nga ata që duhen dëgjuar kur flet për futbollin. Holandezit të fundit “fluturues” iu kërkua nga gazeta spanjolle “Marka” të bënte një krahasim mes dy trajnerëve të tij të fundit tek Bajerni. Si qendrojnë pranë njëri-tjetrit Guardiola dhe Ançeloti? Roben e nis me atë që iku. “Pep ishte njeri i fiksuar

Vazhdoni leximin →

Bundesliga shpreson të shpëtojë nga diktatura e Bajernit!

Bajerni nuk është në krizë, por shpejtësia nuk është ajo e duhura nën drejtimin e Karlo Ançelotit. Ky ishte thelbi I analizës së televizionit të fuqishëm amerikan, ESPN, për skuadrën bavareze. Në një kthesë dramatike, që futbolli I njeh shumë mirë, trajneri italian po kritikohet pasi u ngrit në qiell me 8 fitoret radhazi të

Vazhdoni leximin →