Po afron lamtumira e supervonuar e Vengerit me Arsenalin

Ernesto Valverde, trajneri i Athletic Bilbaos, mund ta marrë drejtimin e Arsenalit në fund të sezonit

Arsen Wenger pritet t’i thotë lamtumirë Arsenalit, në fund të sezonit, pas 20 viteve të kaluara te “The Gunners”.

Wenger pritet të largohet nga ekipi londinez pas rezultateve të dobëta këtë sezon në Ligën e Kampionëve dhe Premierligë.

Kurse, sipas të përditshmes sportive madrilene, Marca, kandidat për ta marrë drejtimin e Arsenalit është Ernesto Valverde, trajneri i Athletic Bilbaos.

Ky i fundit është kandidat edhe për ta zëvendësuar Luis Enriquen, i cili në fund të sezonit pritet të largohet nga Barcelona.