Valverde “Los Blancos” deri në 2029

Real Madridi ka konfirmuar zyrtarisht rinovimin e kontratës me mesfushorin uruguaian, Federico Valverde. Los Blancos kanë vazhduar me rinovimin e kontratave të yjeve të ekipit, duke nënshkruar kontratë të re edhe me lojtarin e katërt brenda javës. Pas Vinicius Junior, Rodrygo Goes dhe Edouardo Camavinga, tani radha ishte për yllin uruguaian, Valverde. Klubi mbretëror ka

Vazhdoni leximin →

“Lionel Messi si Michael Jordan”

Ish-trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde e ka krahasuar menaxhimin e Lionel Messit njëlloj me atë të Michael Jordan nëse do të ishte trajner basketbolli. Në një intervistë të fundit me gazetën spanjolle “Relevo”, ish-trajneri i Barçës, tani në krye të Athletic Bilbaos, u pyet nëse ishte “e ndërlikuar” të menaxhosh një lojtar legjendar si Messi.

Vazhdoni leximin →

Arkivohet akuza e Baenës për Fede Valverden

Sipas autoriteteve disiplinore të futbollit spanjoll, varianti i dhënë nga futbollisti i Vijarrealit nuk korrespondon aspak me pamjet filmike të asaj që ndodhi në ndeshjen ndaj Realit. Në atë kohë, Aleks Baena pretendoi se Federiko Valvede e goditi në parkimin e “Santiago Bernabeut”, ndërsa uruguajani i Realit tha se ai ishte reagim pasi ai i

Vazhdoni leximin →

Valverde godet me grusht Baenën e Vijarrealit, thotë se u ofendua në familje

Duhet të ketë pasur diçka mes tyre, ndonëse vështirë të vërtetohet. Ajo që ndodhi në përfundim të ndeshjes Real Madrid-Vijarreal, ishte e rëndë dhe Fede Valverde goditi me grusht lojtarin mik, Baena, në parkimin e stadiumit “Santiago Bernabeu”. Njerëz pranë uruguajanit thanë se ky ishte reagimi pasi Baena i kishte ofenduar familjen, konkretisht fëmijën që

Vazhdoni leximin →