FIGC, shfaqet nje surprize; Martina Kolombari kandidate per presidente?

Martina Kolombari mund te jete kandidate per presidencen e sektorit te Futbollit te Femrave ne Federaten Italiane. Lajmi behet i ditur nga e perditshmja ‘Corriere Dello Sport’, sipas se ciles qeveria e futbollit italian ka bere propozimin qa ish Miss Italia, aktualisht bashkeshorte e Zv/presidentit te komanduar te FIGC, Alesandro Kostakurta, te jete nje prej kandidateve per kete rol.

Gjithnje sipas ‘Corriere Dello Sport’ ne listen e atyre qe mund te jene pjese e Federates eshte edhe Valter Vetroni, ish kryebashkiaku i Romes dhe Sekretari i Partise Demokratike. Zgjedhjet ne Federate jane ne 9 tetor, por mesa duket kandidaturat e Kolombarit dhe Veltronit nuk preferohen nga Lega Serie A, qe ka nje ndikim te madh ne lidhje me kete ceshtje.

Sfidanti.al