Një film për Milot Rrashicën! De Biazi do një biletë kinemaje?

Fox Sports ka bërë një dokumentar për Milot Rashicën, udhëtimin e tij nga futbolli kosovar në Vitesse dhe Kombëtaren e Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur e dashura e Rashicës, Belkiz Kera, e cila ka publikuar një video të dokumentarit dhe titullin që po shfaqet në Arnhem të Holandës.

Dokumentari ‘Milot Rashica, një kosovar’ në kinema Arnhem”, ka shkruar e dashura e Rashicës në Facebook.