Aksidentohet Mërgim Vojvoda

Mërgim Vojvoda aksidentohet në Torino. Mbrojtësi dardan i Torinos është përfshirë në një aksident rrugor, ku Mercedesi i tij është përplasur me një makinë Jeep në rrugën Galileo Ferraris, në kryeqendrën piemonteze. Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe nisi të hetojë për shkaqet e aksidentit, teksa media italiane raporton se makina Mercedes e Vojvodës ka

Vazhdoni leximin →

Roberto Moreno, kandidat për stolin e Kosovës

Pas largimit të trajnerit të Kosovës, Primoz Gliha, të cilit i përfundoi kontrata,  emrat vazhdojnë të qarkullojnë. I fundit është spanjolli Robert Moreno, i cili sipas gazetarit spanjoll Matteo Moretto, është njëri prej kandidatëve që mund ta marrë vendin e trajnerit të Kosovës. Sipas Morettos, në ditët në vijim do të ketë kontakte të reja

Vazhdoni leximin →

Shqiptarit De Biasi i del emri te Kosova

Trajneri i njohur, Gianni De Biasi ndau rrugët me Azberbajxhanin, pas 39 ndeshjesh në krye të pankinës azere. Në një intervistë për Sky, ish-tekniku i Shqipërisë është shprehur se tashmë po kërkon për një skuadër tjetër, në të cilën do të mund të luftonte për objektiva të rëndësishëm. “Në të ardhmen nëse është e mundur do të

Vazhdoni leximin →

Kosova, largohet Primoz Gliha

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka njoftuar opinionin se me përfundimin e ciklit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, ka përfunduar edhe marrëveshja me trajnerin e deritanishëm Primoz Gliha. E pesta në grupin I me 11 pikë në 10 ndeshje, Kosova dështoi në misionin për të rikuperuar sa më shumë pozicione në eleminatoret e Gjermani

Vazhdoni leximin →

Ndeshja me Zvicrën, disa mungesa te Kosova

Kosova përballet sonte me Zvicrën në transfertë, në kuadër të kualifikueseve të Euro 2024. Për këtë takim, Dardanët nuk do të kenë 3 lojtarë në dispozicion. Bëhet fjalë për Milot Rashicën, Ermal Krasniqin dhe portierin Arijanet Muriç, me lajmin që është bërë publik nga Federata e Futbolllit të Kosovës. “Stafi i ekipit Kombëtar të Kosovës

Vazhdoni leximin →

Shpërthimi i Edon Zhegrovës…

Një nga lojtarët më në formë të përfaqësueses së Kosovës, pjesë e Lille në Francë, Edon Zhegrova, ka reaguar me një postim në rrjetet sociale duke shënjestruar përgjegjësit e përfaqësueses së Kosovës. Lojtari në fjalë ka bërë të ditur se nuk mund të ishte i pranishëm në ndeshjen me Izraelin për arsye që dihen, ndërsa

Vazhdoni leximin →

Muriqi jashtë për dy muaj

Mallorca ka konfirmuar se Vedat Muriqi në ndeshjen ndaj Kosovës, të cilën ekipi e fitoi 1-0 ndaj Izraelit në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024, ka pësuar dëmtim jo edhe të lehtë në muskuj. Drejtori sportiv i klubit spanjoll, Pablo Ortells bëri të ditur se sulmuesi do të mungojë nga katër deri në gjashtë javë.

Vazhdoni leximin →