Komentatori legjendar serb Pantiç akuzon Serbinë për ndalimin e Kosovës në Botëror!

Ka qenë një nga zërat më të mëdhenj të televizionit jugosllav të paktën që nga vitet 80-të. Milojko Pantiç ka qenë komentator i shquar i ndeshjeve të futbollit, për ekipin përfaqësues të Jugosllavisë dhe të skuadrave në kampionat e kupat e Europës, ndërsa sot është një intelektual “pa njollë”. Një njeri i kulturuar dhe modern,

Vazhdoni leximin →

Kosova ka të ardhme me trajnerin slloven Primozh Gliha!

Mund të kemi besim te ky ekip. Kosova më në fund arriti të reagonte pas një serie negative dhe mori një barazim të merituar 1-1 në Athinë ndaj Greqisë në ndeshjen përmbyllëse të ciklit eleminator të Kupës së Botës. “Dardanët” ishin thuajse të barabartë me vendasit në stadiumin “Olimpik”, duke krijuar raste, me mundësi për

Vazhdoni leximin →

Kosova e mbyll e fundit, por me nder: Barazim 1-1 në Athinë!

Përfundon turneu i madh i Botërorit për përfaqësuesen tjetër shqiptare (që potencialisht mund të ketë edhe lojtarë serbë apo të tjerë), dhe për fat të keq mbyllet në vendin e fundit. Kosova gjithsesi i bëri mbylljen e duhur fazës eleminatore duke barazuar 1-1 në Athinë ndaj Greqisë. Jorgs Masuras kaloi grekët në epërsi në minutën

Vazhdoni leximin →

Kosova i beson stolin legjendës së vjetër, Feliks Magat!

Një ekip i tillë nuk e ka të lehtë të gjejë njeriun e duhur. Kosova është një nga përfaqësueset modeste të Europës, pavarësisht trimërive në Ligën e Kombeve dhe eleminatoret e Kupës së Botës, ndaj edhe duhet të pranojë legjenda të vjetra. Një e tillë, Feliks Magat, pritet të zëvendësojë Bernar Shalandin e larguar një

Vazhdoni leximin →