Përralla e Kosovës mahnit Anglinë, jehonë e madhe për “dardanët”!

Nuk patën fatin të luanin në “Uembli”, por gjithsesi ishin në vendin e shpikësve të lojës. Futbollistët e Kosovës mbërritën në stadiumin e “Shën Mërisë” (“Sent Meri”) të Sauthemptonit me famën e surprizës së kontinentit, por gjithsesi nuk mundën të shmangnin plotësisht kompleksin e inferio ritetit. Sidoqoftë, pasi provuan tapetin e barit, dhe pasi u

Vazhdoni leximin →

Anglia “varroset” nga kritikat pas 3 golave pësuar nga Kosova!

“Nëse mbrohet kështu në Europian, ndaj një skuadre pretendente për titull, disfata është e sigurt, nuk kemi asnjë shans”. Kështu shkruajti analisti i “Deili Meilit”, Martin Samuel, pasi Kosova shëoi tri herë ndaj Anglisë në stadiumin “Shën Mëria” (Sent Meri) të Sauthemptonit, në ndeshjen eleminatoret. Të kuptohemi, anglezët fituan 5-3, por analisti mendonte sikur përballë

Vazhdoni leximin →

Refuzoi  kundër Kosovës, do të ulet në stolin e drejtimit të Serbisë!

Trajneri i deritanishëm i perfaqësueses së Malit të Zi, serbi Lubisha Tumbakoviç, do të jetë trajneri i ri i përfaqësueses së Serbisë, njoftoi mediumi “Sport klub”. Sikurse dihet, Tumbakoviçi u shkarkua nga federata malazeze e futbollit, sepse refuzoi ta drejtoi ekipin malazez kundër përfaqësueses së Kosovës, të cilën nuk e njeh si shtet Serbia. Duket

Vazhdoni leximin →